Цистит

Цистит

це запальне захворювання слизової оболонки сечового міхура. Може протікати в гострій або хронічній формі.
Цистит - це запалення слизової оболонки сечового міхура. У більшості випадків він протікає болісно, але, як правило, без ускладнень і шкоди. Схильні до циститу, перш за все, жінки. Згідно з дослідженнями, кожна друга жінка мінімум раз в житті хворіє циститом.

Причина криється в коротких сечовивідних шляхах і їх близькому розташуванні до кишковому виходу.Зазвичай цистит викликають кишкові бактерії, що потрапляють в сечовий міхур через сечівник

Багато жінок хворіють на цистит постійно. Про хронічний (рецидивуючий) цистит можна говорити, якщо він розвивається частіше, ніж три рази на рік або два рази на півріччя. Основною причиною розвитку повторюваного циститу є повторна інфекція (реінфекція). Це спостерігається в приблизно 90 відсотках випадків хронічного циститу.

Крім того, ризик розвитку хронічного циститу може підвищитися за рахунок ранньої відміни прийому антибіотиків, оскільки існує можливість виживання мікробів. Але і частий прийом антибіотиків може призвести до розвитку хронічного циститу, так як бактерії можуть виробити стійкість до антибіотиків. Крім того, при частому прийомі антибіотиків стінки сечового міхура можуть стати тонше, що тільки сприяє затримці бактерій в сечовому міхурі.

Симптоми

  • Печіння і больові відчуття при сечовипусканні
  • Cпазми в нижній частині живота
  • Сеча часто каламутна і має неприємний запах
Найчастіше симптоми проявляються раптово, дуже неприємні і заважають вести повсякденне життя. У більшості випадків цистит дає про себе знати через печіння і больові відчуття при сечовипусканні, а також через спазми в нижній частині живота. При постійних позивах в туалет сечовипускання проявляється у вигляді декількох крапель. При цьому сеча часто каламутна і має неприємний запах. Якщо Ви відзначаєте у себе один або кілька симптомів, вони можуть вказувати на цистит.

При виникненні перших симптомів циститу не потрібно займатися самолікування, треба одразу звернутися до лікаря. Адже лікар зможе поставити правильний діагноз, виключити інші захворювання та призначити лікування.

ПРИЧИНИ
які провокують виникнення цистита

порушення правил особистої гігієни

переохолодження загальне і локальне

регулярне вживання
гострої їжі

вживання
неякісної води

перенесення
генітальної інфекції

психоемоційний
стрес

Також до причин, які можуть призвести до циститу відносять:
• інструментальні дослідження сечовивідних шляхів;
• перенесену генітальну і екстрагенітальну (нестатевих шляхів) інфекцію (ангіна, грип, гостра респіраторна вірусна інфекція, риніт, карієс) на тлі недостатнього споживання рідини;
• цукровий діабет;
• фізичне навантаження, пов'язане з напругою м'язів промежини (носіння дитини на руках, щоденне перенесення сумок, колясок, відер і ін.).

Допомога при циститі

Дотримання правил гігієни
Мінімізувати вживання алкоголю
Правильний раціон харчування
Випивати добову норму води
Необхідна консультація лікаря
Зазвичай лікування циститу включає в себе дієту (виключення з харчування смажених, гострих, прянихпродуктів), бажано - напівпостільний режим,рясне пиття і дотримання правил гігієни. Також застосовуються антибіотики, спазмолітики та фітопрепарати.

*«Інформація призначена для ознайомлення та не повинна використовуватись для встановлення самостійного діагнозу»
Уролесан®–комбінований препарат рослинного походження. Складові препарату Уролесан® зменшують запальні явища в сечовивідних шляхах та нирках, сприяють посиленому кровообігу нирок та печінки, мають діуретичну, антибактеріальну, жовчогінну дію, утворюють захисний колоїд у сечі та нормалізують тонус гладкої мускулатури верхніх сечовивідних шляхів та жовчного міхура.

Уролесан® створює захисний колоїд в сечі, сприяє утворенню частинок, які оточують молекули кристалоїдів, запобігаючи їх випадінню в осад та з'єднанню між собою (тобто запобігає утворенню піску та каміння в нирках).
Уролесан® збільшує виділення сечовини та хлоридів, сприяє виведенню дрібних конкрементів та піску з сечового міхура та нирок.

Уролесан® (краплі) швидко всмоктується, дія його починається через 20-30 хвилин і триває 4-5 годин. Максимальний ефект настає через 1-2 години.
У клінічному дослідженні було доведено, що прийом препарату Уролесан знижує ризик виникнення рецидивів циститу у 2,5 рази1!
Купити