Ефективність препарату

Швидкодія

Дія крапель починається вже за 20-30 хвилин

Полегшення

Сприяє швидкому полегшенню симптомів циститу та повернення до активного життя

Безпека

Зменшує ризик виникнення рецидивів циститу у 2,5 рази¹

Уролесан® – комбінований препарат рослинного походження.


Складові препарату Уролесан® зменшують запальні явища в сечовивідних шляхах та нирках, сприяють посиленому кровообігу нирок та печінки, мають діуретичну, антибактеріальну, жовчогінну дію, утворюють захисний колоїд у сечі та нормалізують тонус гладкої мускулатури верхніх сечовивідних шляхів та жовчного міхура.

Уролесан® створює захисний колоїд в сечі, сприяє утворенню частинок, які оточують молекули кристалоїдів, запобігаючи їх випадінню в осад та з'єднанню між собою (тобто запобігає утворенню піску та каміння в нирках).
Уролесан® збільшує виділення сечовини та хлоридів, сприяє виведенню дрібних конкрементів та піску з сечового міхура та нирок.

Уролесан® (краплі) швидко всмоктується, дія його починається через 20-30 хвилин і триває 4-5 годин. Максимальний ефект настає через 1-2 години.
У клінічному дослідженні було доведено, що прийом препарату Уролесан® знижує ризик виникнення рецидивів циститу у 2,5 рази¹!

Механізм дії.


Механізм дії препарату Уролесан® ґрунтується на поєднанні ефектів його компонентів ― екстрактів рослинного походження, які давно зарекомендували себе в народній медицині, а розвиток сучасних технологій дозволив вивчити їхній склад та механізми дії.

Рідкий екстракт плодів моркви дикої.


Морква дика ― це трав’яниста дворічна рослина, яка належить до сімейства селерових (лат. Apiaceae). Рослина поширена на всій території України, у Європі, Азії та на Кавказі. Плодом цієї рослини є двосім’янка (сухий плід, що складається з двох насінин), який не слід плутати з коренеплодом. Активними речовинами плодів моркви дикої є:
- органічні кислоти (мурашина, оцтова, масляна);
- ефірні олії (лімонен, мірцен, камфен, пінени, терпінени, гераніол, ліналоол, цитронелол, тимол та ін.);
- кумарини;
- стероїди;
- флавоноїди;
- жирні кислоти (лінолева, пеларгонова, пальмітинова, лауринова, стеаринова);
- дубильні речовини;
- фуранохромони;
- алкалоїди.
У народній медицині плоди дикої моркви використовуються в якості вітрогонного, глистогонного засобу, а також у якості засобу від нетравлення шлунка, нирково-кам’яної хвороби та сольового діатезу.

Рідкий екстракт шишок хмелю.


Хміль ― це багаторічна трав’яниста дводомна (тобто квіти бувають чоловічої та жіночої статі) ліана, поширена в Україні, вологих регіонах Європи та Азії. Цікаво, що рослина існує не лише у дикому вигляді, а й активно культивується. Шишки хмелю ― це цілі жіночі суцвіття, які містять такі активні компоненти:
- 2-метил-3-бутен-2-ол ― компонент із заспокійливою дією;
- кумарини;
- катехіни;
- флавоноїди;
- вітаміни (аскорбінова кислота, токоферол);
- естрогеноподібні речовини;
- ефірну олію (мірцен, гумулен, фарнезен);
- хмелеві кислоти.
Екстракт шишок хмелю чинить сечогінну та спазмолітичну дію, завдяки чому застосовується для терапії СКХ.

Масло піхти сибірської.


Сибірська піхта ― це лісоутворювальна порода в тайзі, поширена у Східній Європі та Сибіру. Із медичною метою використовують ефірну олію, яку отримують із шишок, пагонів та хвої. Ефірна олія містить до 6% борнілацетату, а також бісаболен, дипентен та феландрен. При подальшій технологічній обробці ефірної олії отримують напівсинтетичну (лівообертальну) камфору, лікувальні ефекти якої давно і добре вивчені. Вона характеризується протизапальною, антисептичною, знеболювальною та сечогінною дією, завдяки чому широко використовується для лікування циститів. Окрім того, олія тонізує дихальний та вазомоторний центри, що забезпечує її загальностимулювальну дію.

Рідкий екстракт трави материнки.


Материнка є представником великої родини багаторічних трав (Lamiaceae), поширених по всьому світу. У числі активних компонентів екстракту материнки алкалоїди, фенолкарболові кислоти, тимол, камфен, геранілацетат, флавоноїди та дубильні речовини. Вони забезпечують протизапальний, антисептичний, потогінний, сечогінний ефекти, а також стимулюють перистальтику.

Олія перцевої м’яти.


Перцева м’ята є культурною рослиною гібридного походження. Вважається, що вона була виведена в Англії. Ефірну олію отримують з усіх надземних частин рослини, та його активною речовиною є ментол. Окрім ментолу, ідентифіковано ще більше 30 активних компонентів — терпенів, органічних кислот та дубильних речовин. Завдяки цим компонентам і реалізуються такі ефекти, як протизапальний, спазмолітичний, протимікробний, потогінний, сечогінний, тонізуючий тощо.

Як з'явився Уролесан®?


Уролесан® як новий рослинний препарат із фіксованим складом був запатентований у СРСР у 1982 р. (Мамчур Ф.И., 1982). Завдяки синергічній дії рослинних компонентів Уролесан® сприяє посиленню ниркового та печінкового кровотоку, нормалізує тонус гладком’язових структур сечовивідних шляхів, знижує інтенсивність запальних процесів у них. Окрім того, Уролесан® характеризується помірною діуретичною, антибактеріальною та жовчогінною дією. Антибактеріальний ефект препарату Уролесан® пов’язаний з тим, що його активні компоненти значно інгібують антилізоцимну активність мікроорганізмів, що колонізують сечовивідні шляхи при уронефролітіазі (Пашкова Т.М., 2017). Окрім того, препарат сприяє змішенню рН сечі у кислий бік та підвищенню секреції сечовини (Подплєтня О.А., 2017), завдяки чому утворюється колоїд, який захищає слизову оболонку сечовивідних шляхів та покращується евакуація дрібних конкрементів.

При якій патології показаний Уролесан®?


Уролесан® показаний при таких захворюваннях:
- інфекційно-запальні захворювання всієї сечовивідної системи, починаючи з нирок та закінчуючи сечовивідними шляхами (пієлонефрит, цистит);
- сечокам'яна хвороба та її попередник ― сечокислий діатез;
- дискінезія жовчовивідних шляхів (ДЖВШ);
- жовчнокам’яна хвороба (ЖКХ);
- також препарат показаний для лікування хронічних холециститів (зокрема, калькульозних).

Клінічний досвід застосування препарату Уролесан®.


Уролесан® є ефективним інструментом для консервативної терапії сечокам'яної хвороби. При рухомих конкрементах нирок та сечоводів невеликого розміру (діаметром до 1 см) його включають у схему лікування поєднано зі знеболювальними та спазмолітичними препаратами, фізіотерапією, а за необхідності доповнюють антибактеріальними лікарськими засобами (Биков І.М., 1996). Однак після усунення конкременту пацієнту необхідно переглянути свій спосіб життя ― профілактика рецидивів потребує адекватного водного режиму, регулярного сечовипускання, мінімізації переохолодження ділянки таза тощо.

Уролесан® застосовується в якості доповнення до основної схеми лікування у пацієнтів, що перенесли видалення конкрементів з нирок методом екстракорпоральної ударно-хвильової літотрипсії, у тому числі в дитячому віці. Препарат зменшує середній термін відходження конкрементів, тобто забезпечує підвищення ефективності та безпеки літокінетичної терапії (Наджимитдинов Я.С., 2019). Після місячного курсу лікування препаратом Уролесан® рівень екскреції оксалатів знижується в 1,5 раза, а сечової кислоти та кальцію ― в 1,2 раза. Завдяки таким змінам біохімічного складу сечі зменшуються порушення її мікробіоти, зменшується число пацієнтів із бактеріурією. Вивчення віддалених результатів такої терапії вказує на відсутність рецидивів каменеутворення через 6 місяців (Шевчук А.О., 2019).

Уролесан® також застосовується для лікування неспецифічних інфекцій сечовивідних шляхів. Завдяки зміні рН сечі він сприяє ефективній санації від більшості мікроорганізмів (Гапоненко О.Д., 2012) та посилює ефект антибактеріальної терапії (Крутиков Е.С., 2017), що також може розглядатися як профілактика сечокам'яної хвороби.

Дослідники вказують (Тронько Н.Д., 2017) на можливість корекції препаратом Уролесан® гіперурикемії при хронічній нирковій недостатності (ХНН) початкових стадій. Клінічно значущий урикозуричний ефект препарату був зафіксований у 86,7% пацієнтів з уратною нефропатією ― Уролесан® покращує обмінні процеси та функціональний стан нирок, завдяки чому мінімізується ризик прогресування ХНН. Препарат також призначається у педіатрії для лікування дисметаболічних нефропатій із переважанням гіпероксалурії чи фосфатурії (Кушниренко С.В., 2012).

Особливості застосування препарату Уролесан®.


Уролесан® можна застосовувати в якості лікувального та профілактичного лікарського засобу не лише у дорослих, а й у дітей віком старше 2 років. Однак для більш точного підбору дози для дітей віком молодше 14 років рекомендовано застосовувати не капсули, а краплі, а для дітей віком молодше 7 років — сироп.
Купити